2009-03-15 16:18:25• hírek • Szatmár.ro

Lendületben a VSK

Bár a Fogarasi HCM a második ligás férfi kézilabda bajnokság C csoportjában a harmadik helyn áll, a listavezető Szamárnémeti VSK együttesének nem jelentett gondot a hazaiak legyőzése.

A fogarasiak az első félidőben még tudták tartani a lépést a szatmáriakkal, akiknek még meg kellett szokniuk a gyenge minőségű pályaborítást, és azt, hogy a játéktér mérete kisebb volt mint a szabvány. Ekkor még csak egy gól volt a VSK előnye, de szünet után Palkó János és Nicolae Istrate tanítványai még megtoldották az előnyt egy tucat góllal.

A osztály, C csoport, 24. forduló: Fogarasi HCM-Szatmárnémeti VSK 24-37 (13-14). A szatmári gólszerzők: Birtalan 16, Nagy 6, Savlovschi 3, Sas 3, Varga 2, Tomori 2, Oláh Barnabás 2, Ardelean 1, Mates 1, Ferent 1. Játszott még: Cioroiu, Teremi, Kopcsák. További eredmények: Szászsebesi CSM-Székelyudvarhelyi HC II 36-32 (16-16), Kolozsvári U Transilvania II-Besztercei HCM CSM 31-33 (15-18), Segesvári National-Nagybányai Extrem 36-35 (19-17). A Torda állt.

A következő forduló (március 21.): Szatmárnémeti-Segesvár, Beszterce-Fogaras, Székelyudvarhely-Kolozsvár. A Nagybánya áll.